windows-skype

Microsoft do të ndalojë ‘Messenger’-in në Mars

Windows Live Messenger do të ‘dalë në pension’ zyrtarisht në Mars, ka njoftuar të Martën Microsoft-i në një email për të gjithë përdoruesat e këtij shërbimi.

hartat e apple

Policia Australiane: “Mos përdorni hartat e Apple-s”

Që nga dalja e hartave të Apple për publikun në iOS 6, gjigandi i teknologjisë ka marrë kritika të shumta në të gjithë botën, për shkak të kualitetit të hartave të saja. Por tani ka filluar të marrë kritika edhe nga policia.

iTunes 11

Vjen më në fund iTunes 11

Duke filluar që sot, iTunes 11 është gati për t’u shkarkuar në dyqanin e aplikacioneve të Apple. Ky verzion i iTunes është pothuajse një muaj me vonesë nga ç’kishte njoftuar në Shtator kompania gjigande.

vs

Windows 7 akoma në rritje

Sipas të dhënave nga Net Applications, akoma më shumë njerëz po lënë pas Windows XP për Windows 7. Kjo edhe pse Windows 8 është tashmë i gatshëm për klientët.

windows 8 ne mac

Si të instalojmë Windows 8 në një Mac

N.q.s jeni një përdorues i një Mac-u, dhe jeni kurioz për të testuar Windows 8, ne kemi krijuar një tutorial për të bërë po këtë. Instalimi është shumë i lehtë, dhe pothuajse të gjithë mund t’a bëjnë.

arm-a15-640

Procesorët 64-bit nga ARM do të vijnë në 2014-n

ARM, kompania e bërjeve të procesorëve, ka njoftuar të Martën se në 2014-n do të sjellë në treg procesorët 64-bit.

GoogleVoice

Google rifreskon aplikacionin për kërkimin me zë në iOS

Të Martën Google ka lëshuar një verzion të rifreskuar të aplikacionit të kërkimit, duke i shtuar funksionialitetin e kërkimit me zë, që e vendos aplikacionit e Google në konkurim direkt me Siri-n, asistentin e Apple-s vetë.

dragon mobile assistant

Siri, hap rrugën! Po vjen ‘dragoi’!

Sistemi Operativ i Google, Android, të Mërkurën ka marrë një aplikacion të vetin për njohjen e zërit, të quajtur ‘Dragon’.

windows_8_metro_ui_video2

Si reagojnë njerëzit me Windows 8?

SweetLabs, një blog rreth mjeteve dhe pajisjeve elektronike, ka dërguar Chris Pirillo të shikojë se çfarë mendimi kanë njerëzit e thjeshtë rreth sistemit operativ të ri. Dhe a mund të ndezin/shuajnë këta njerëz kompjuterin vetë?

Windows-8-operating-system-will-ban-Firefox-and-Chrome

Ja si do të duket Firefox në Windows 8

Mozilla, kompania e shfletuesit të njohur Firefox ka lëshuar disa foto që tregojnë se si mund të duket shfletuesi në Windows 8.