anonymous kercenon instagram

Ndryshimet e Instagram-it zemërojnë Anonymous

Vetëm një ditë pasi Instagram ndryshoi kushtet e privatësisë, shumë faqe në Internet kanë filluar të ‘sulmojnë’ ata me kritikat nga më të ashpërat.

pantallonat me facebook

Pantallonat me Facebook

Kompania Italiane e xhinseve ‘Replay’ ka prezantuar disa xhinse, por që janë krejt ndryshe nga ato që jemi mësuar deri tani.

Google-Plus

Google+ me 500 miliona përdorues

Rrjeti social i Google-s, Google+, ka kaluar tashmë 500 miliona përdorues. Këtë e ka bërë të ditur vetë Google në një postim të Enjten në blogun zyrtar. Nga këta 500 miliona përdoruesa, 135 milionë vizitojnë rrjetin social çdo ditë.

Sinkronizimi ne facebook

Facebook së shpejti me sinkronizim fotosh për iOS dhe Android

Për disa muaj tani, Facebook ka eksperimentuar me një veçori të re për smarfonat që sinkronizon fotot me platformat Android dhe iOS. Kompania ka konfirmuar se kjo veçori është në fazat e fundit të testimit, dhe pritet të dalë së shpejti.

facebooku te shendosh

Shokët e Facebook-ut po ju shëndoshin [STUDIM]

Sipas një studimi, shikimi i aktivitetit të shokëve tuaj në Facebook korrespondon me vënjien e peshës, si dhe borxhet.

Facebook tani me 1 miliarda perdoruesa

Tani, 1/7 e popullsisë në Facebook

Kompania Facebook ka zyrtarizuar numrin 1 miliard të përdoruesave në rrjetin e saj.

social-networking-insurance

Anglezët tani mund të blenë siguri për median sociale

Kompania e sigurimeve në Angli ALLOW ka njoftuar të Martën se do të fillojë të shesë siguracion për median sociale, duke premtuar se do të ruajë klientët ndaj dëmit të reputacionit, vjedhjen e llogarive, si dhe vjedhjeve të tjera të identifikimit.

148806_10151374738299705_877776776_n

Twitter ndryshon dizajnin e profileve

Kryetari Egzekutiv i Twitter, Dick Costolo, ka zbuluar një pamje të re për profilet e Twitter-it në mëngjesin e së Martës, në shoun e NBC, ‘Today’.

IFWT_instagram_facebook

Instagram zyrtarisht pjesë e Facebook

Instagram, një aplikacion për ndarjen e fotove tuaj me miqtë tuaj, është tani pjesë e rrjetit social Facebook. Facebook e kishte blerë këtë aplikacion para disa muajve për 1 miliardë dollarë, por meqënëse çmimet e aksioneve të Facebook kanë rënë, çmimi ka rënë në 741 milionë dollarë.

FarmVille2-600

Jeni gati për Farmville 2?

Gjigandi i lojrave në Facebook, Zynga, ka njoftuar të Mërkurën për lëshimin global të FarmVille 2, verzionin e ri të një nga lojave më popullore në Facebook.