Tech 5fde731d23a82bc24e7a04cbcf27a256-285x175

Prezantohet në Shqipëri Samsung Smart TV

Për herë të parë në vendin tonë Samsung prezanton gjeneratën e fundit të Samsung Smart TV. Për të prezantuar fjalën më të fundit… more »

Tech Business-Photos-for-Google-Maps-360

Së shpejti do mund të hyni nëpër ndërtesa përmes Google Maps

Google shpalosi Business Photo për Google Maps, një produkt i ri, i cili do t’ju lejojë që të futeni brenda godinave të bizneseve… more »

Media Sociale social-networking-image1

Bizneset po fokusohen gjithmonë e më shumë tek rrjetet sociale

Një numër gjithmonë e më i madh profesionistësh të marketingut, i konsiderojnë tashmë rrjetet sociale, si pjesë integrale të strategjive vjetore të bizneseve… more »

Tech 1

Dell pergatitet te hedhe ne treg Windows 7 Tablet

Dell me ne fund lajmeron se eshte duke bere pergatitjet e fundit per te hedhur ne treg nje Windows 7 Tablet. Bashke me… more »

Tech 1

Balona fluturuese hibride…shpikja me e fundit

Nje balone fluturuese hibride eshte mjeti qe konsiderohet e ardhmja e shekullit te 21-te. Eshte nje kombinim perfekt midis avionit dhe balonit fluturues… more »

Mobile vodafone-tm-wallpapers_9617_1920x1200

Blackberry Smartphones ideal per teknologjine 3G

Tashmë që Vodafone ka sjell në treg teknologjinë 3G do të kemi një kapacitet më të lartë për transmetimin e të dhënave në… more »

Web mitchell baker

Plani i Mozilla për t’a rishpikur browser-in

Cili është plani I Mozill-ës për ta bërë web-in akoma dhe më të hapur?  Kryetarja e fondacionit jo-fitimprurës e browser-it Firefox e ka… more »

Web groupon

Përse Groupon hodhi poshtë ofertën e Google prej $ 6 miliard

Groupon, web- kompania me rritjen më të shpejtë në planet, sapo hodhi poshtë një ofertë blerje nga Google në një cmim prej 6… more »

Software vs

Windows 7 akoma në rritje

Sipas të dhënave nga Net Applications, akoma më shumë njerëz po lënë pas Windows XP për Windows 7. Kjo edhe pse Windows 8 është tashmë i gatshëm për klientët.

Biznes HP raporton humbje

HP raporton $9 Miliardë humbje

Siç është pritur, kompania Hewlett-Packard ka raportuar një humbje prej $8.9 miliardësh në çerekun e tretë. Të ardhurat kanë rënë me 5% në $29.7 miliardësh nga viti-në-vit.