Auto TechAl tek North American International Auto Show

Tech.Al tek North American International Auto Show 2013

Kemi kënaqësinë sot t’ju njoftojmë se stafi i Tech.Al do të jetë i pranishëm në panairin e katërt më të madh në botë të veturave, ‘The Detroit North American International Auto Show’.

Mobile BlackBerry 10

Celulari i parë BlackBerry 10 vjen më 28 Shkurt

BlackBerry 10 nga kompania RIM pritet të dalë në treg në vetëm pak javë. Më përpara ju kemi lajmëruar që platforma BB10 pritet të dalë në Janar.

Tech trageti elektrik

Trageti i parë elektrik vjen në Norvegji në 2015-n

Gjigandi Gjerman Siemens është duke punuar me një kompani trageti Norvegjeze ‘Fjellstrand’ për të ndërtuar tragetin e parë elektrik.

Mobile nje iphone me i lire

Apple duke ndërtuar një iPhone më të lirë

Sipas raporteve të ndryshme, kompania Apple është duke ndërtuar një iPhone që kushton më pak se ai i tanishmi, dhe pritet që të dalë në treg këtë vit.

Software windows-skype

Microsoft do të ndalojë ‘Messenger’-in në Mars

Windows Live Messenger do të ‘dalë në pension’ zyrtarisht në Mars, ka njoftuar të Martën Microsoft-i në një email për të gjithë përdoruesat e këtij shërbimi.

Analiza google ne korene e veriut

Google në Korenë e Veriut

Eric Shmidt, kryetari egzekutiv i Google-s, vizitoi të Hënën Korenë e Veriut, ku planifikon të përhapë Internetin edhe më shumë.

Media Sociale anonymous kercenon instagram

Ndryshimet e Instagram-it zemërojnë Anonymous

Vetëm një ditë pasi Instagram ndryshoi kushtet e privatësisë, shumë faqe në Internet kanë filluar të ‘sulmojnë’ ata me kritikat nga më të ashpërat.

Tableta british airways me ipada

Pilotët e British Airways së shpejti me iPad-a

Kompania Britanike e fluturimeve ‘British Airways’ ka njoftuar se të gjithë 3.600 pilotët e saj do të fillojnë të përdorin produktin e Apple-s, iPad.

Web youtube-capture

Inçizoni videot për YouTube direkt nga iPhone

YouTube ka lëshuar një aplikacion të ri për iOS të quajtur ‘YouTube Capture’, një aplikacion që ju lejon të inçizoni direkt videot për YouTube nga iPajisjet tuaja!

Auto maserati me fouristrade te re

Fiat, plane të reja për Maseratin

Kompania luksoze e makinave Maserati ka në plan për të prezantuar në treg një model të ri të një fouristrade më të vogël. Kjo pritet të konkurojë me Q5-n e Audit dhe Macan-in e Porsche-it.