british airways me ipada

Pilotët e British Airways së shpejti me iPad-a

Kompania Britanike e fluturimeve ‘British Airways’ ka njoftuar se të gjithë 3.600 pilotët e saj do të fillojnë të përdorin produktin e Apple-s, iPad.

nabi jr

Nabi Jr, tableti për fëmijë

Fuhu, kompania që ka prodhuar tabletin për fëmijë Nabi 2(199$), ka lëshuar një tjetër tabletë për fëmijë, ‘Nabi Jr.’, që kushton vetëm 99$.

elitepad 900 per emiratet

Emirates Airlines ‘tradhëton’ iPad-in për Windows 8

Emirates Airline tani për tani është një nga kompanitë ajrore më të mëdha në botë. Tashmë ata kanë vendosur të futen në aksionin e tabletave, duke ndaluar përdorimin e iPad-ave në bord, dhe duke i zëvëndësuar ato me tableta me Windows 8.

ipad mini 2

Apple përgatit iPad 2 me Retina Display

Nuk ka kaluar plot as një javë nga dalja në treg të iPad Mini, por thashethemet kanë filluar në Internet për gjeneratën e dytë të këtyre iPad Mini-s.

1 ne 4 tableta

1 në 4 kompjutera të shitur tre-mujorshin e kaluar ishte tabletë

Të Hënën, firma e hulumtimeve IDC raportoi se rreth 27,8 miliona tableta ishin shitur në të gjithë botën në tre-mujorshin e tretë të 2012-s, me Apple në vendin e parë.

nexus-devices-640

Google zbulon Nexus 4 dhe 10

Urragani Sandy nuk ka ndaluar dot gjigandin Google të zbulonte pajisjet që kishte në plan, Nexus 4 dhe Nexus 10, si dhe një verzion të rifreskuar të Nexus 7 me 3G.

Surface-vs-iPad3-vs-KindleFire

Microsoft Surface HD vs. iPad vs. Kindle Fire

Sipas specifikimet të lëshuara nga Microsoft, ne kemi mbledhur për ju një tabelë ku krahasohet Surface HD me iPad nga Apple, dhe Kindle Fire nga Amazon.