nokia_105

Nokia prezanton celularin 20 Dollarësh

Lajme nga Barcelona flasin për një prezantim të ri nga kompania Nokia për një celular me çmime shumë të leverdisshme.

BlackBerry 10

Celulari i parë BlackBerry 10 vjen më 28 Shkurt

BlackBerry 10 nga kompania RIM pritet të dalë në treg në vetëm pak javë. Më përpara ju kemi lajmëruar që platforma BB10 pritet të dalë në Janar.

nje iphone me i lire

Apple duke ndërtuar një iPhone më të lirë

Sipas raporteve të ndryshme, kompania Apple është duke ndërtuar një iPhone që kushton më pak se ai i tanishmi, dhe pritet që të dalë në treg këtë vit.

british airways me ipada

Pilotët e British Airways së shpejti me iPad-a

Kompania Britanike e fluturimeve ‘British Airways’ ka njoftuar se të gjithë 3.600 pilotët e saj do të fillojnë të përdorin produktin e Apple-s, iPad.

iphone 5 kine

Rekorde në Kinë, Apple shet mbi 2 miliona iPhone 5 në fundjavë

Të Premten, ashtu si në Shqipëri, Apple lëshoi në tregun Kinez një nga celularët më të mirë tani, iPhone 5. Edhe pse në fillim u përfol për një shitje të dobët atje, Apple sot ka njoftuar se shitjet në Kinë arritën më shumë se 2 milionë.

Google maps

Mbërrijnë hartat e Google-s për iOS

Kompania Google ka nxjerrë më në fund aplikacionin e vet për harta në iOS, pasi Apple kishte marrë në dorë vetë hartat. Por shumë njerëz priten t’i kthehen hartave të Google, që edhe vetë Apple i përdorte para verzionit iOS 6.

nabi jr

Nabi Jr, tableti për fëmijë

Fuhu, kompania që ka prodhuar tabletin për fëmijë Nabi 2(199$), ka lëshuar një tjetër tabletë për fëmijë, ‘Nabi Jr.’, që kushton vetëm 99$.

iPhone 5 ne Shqiperi

iPhone 5 vjen në Shqipëri më 14 Dhjetor

Kompania Apple ka njoftuar të Hënën se celulari më i ‘nxehtë’ i saj iPhone 5, do të dalë në treg në Korenë e Jugut këtë të Premte, dhe do të arrijë në më shumë se 50 vënde të tjera deri në fund të muajit.

philips_xenium-640x368

Tregut të smartfonave i bashkangjitet edhe Philips

Kohët e fundit Philips ka njoftuar për W832 Xenium, një smartfone Android dy-korësh që do të mbështesë dy SIM-karta. Por kompania nuk ka dhënë ndonjë detaj tjetër se ku apo kur do të lëshohet ky celular, por duke marrë parasysh specifikimet, nuk do të kushtojë shumë.

elitepad 900 per emiratet

Emirates Airlines ‘tradhëton’ iPad-in për Windows 8

Emirates Airline tani për tani është një nga kompanitë ajrore më të mëdha në botë. Tashmë ata kanë vendosur të futen në aksionin e tabletave, duke ndaluar përdorimin e iPad-ave në bord, dhe duke i zëvëndësuar ato me tableta me Windows 8.