playstation4

Sony prezanton PS4

Pritja për fansat e PlayStation-it ka marrë pothuajse fund. Kompania gjigande Sony ka prezantuar të Mërkurën PlayStation 4, platformën e radhës për lojra.

mzl.xjyjatbi.175x175-75

Icon Pop Quiz, loja me “fiksuese” per smartphone

Nje nga tregjet me aktiv per momentin jane dhe lojrat falas apo me pagese ne Appstore per produktet Apple si dhe Google Play… more »

xbox

Platforma e re për lojra e Microsoft do të quhet ‘Xbox’

Shumë spekulime flisnin për platformën e re të lojrave nga Microsoft që do e kishte emrin ‘Durango’ ose ‘Xbox 720′. Por sipas disa raporteve dhe thashethemeve të brëndshme, Microsoft ka përgënjeshtryer këto zëra, duke thënë se pasardhësi i Xbox 360 do të quhet thjesht ‘Xbox’.

halo_4

Halo 4 thyen rekordet! $200 milion që në ditën e parë

Loja nga Microsoft, Halo 4, ka fituar plot $220 milion në shitjtet e saj në ditën e parë, duke thyer rekording e vendosur më përpara nga po kjo lojë.

zynga-stock-drop

Zynga raporton humbje të mëdha! Bien aksionet

Aksionet e Zynga-s kanë pësuar një tjetër rënie dramatike, plot 19%. Kjo vjen pas rezultateve financiale për çerekun e tretë të 2012-s.

WWE-13-600x300

WWE ’13: Preview [VIDEO]

WWE ’13 me të vertetë sjell spektakël të pa-imagjinueshëm, dhe shumë real.

PS3

Sony zbulon PlayStation 3 më të hollë

Sony, një nga kompanitë më të mëdha elektronike, ka njoftuar për një verzion më të hollë të sistemit të saj të lojrave, PlayStation 3.

FarmVille2-600

Jeni gati për Farmville 2?

Gjigandi i lojrave në Facebook, Zynga, ka njoftuar të Mërkurën për lëshimin global të FarmVille 2, verzionin e ri të një nga lojave më popullore në Facebook.

gta-51

Ja disa foto nga GTA:V

Sot kemi mbledhur për ju disa foto nga loja shumë popullore e Rockstar Games, GTA:V.

aplikacioni i youtube per ps3

Vjen aplikacioni i YouTube për PS3

Edhe pse ka qënë e mundur më përpara të shihje videot e YouTube në PlayStation 3, YouTube tani e ka bërë këtë gjë më të lehtë për zotëruesit e një PS3.