TechAl tek North American International Auto Show

Tech.Al tek North American International Auto Show 2013

Kemi kënaqësinë sot t’ju njoftojmë se stafi i Tech.Al do të jetë i pranishëm në panairin e katërt më të madh në botë të veturave, ‘The Detroit North American International Auto Show’.

maserati me fouristrade te re

Fiat, plane të reja për Maseratin

Kompania luksoze e makinave Maserati ka në plan për të prezantuar në treg një model të ri të një fouristrade më të vogël. Kjo pritet të konkurojë me Q5-n e Audit dhe Macan-in e Porsche-it.

ford smart cars

Ja si i bën Fordi makinat më të zgjuara! [VIDEO]

Ndiqni videon për të parë se si kompania Ford po i bën makinat e saja më të ‘zgjuara’.

infiniti

Infiniti do debutojë makinën sportive në Detroit

Marka e makinave Infiniti, kompania e Nissan Motor Company, ka njoftuar se do të zbulojë një “makinë luksoze sportive” tek Panairi Amerikano Verior Internacional i Makinave në Detroit më 14 Janar.

McLaren MP4-12C Can-Am Edition

McLaren konfirmon prodhimin e MP4-12C, por vetëm 30 do të prodhohen

Kur McLaren zbuloi MP4-12C Can-Am Edition, kompania tha se ky verzion unik ishte vetëm një koncept i super-makinës. Por megjithatë, kompania ka vendosur të prodhojë këto supermakina, por me një numër të kufizuar; vetëm 30 do të prodhohen.

Jaguar F-type

Jaguar debuton Tipin-F

Kompania e makinave Jaguar është futur tani në territorin e makinave të sportit, me debutimin e makinës të shumë-pritur, roadsterin ‘F-Type’.

bilde

Teksasi, së shpejti me autostradën më të shpejtë në SHBA

‘Texas Transportation Commission” (Komisioni i Transportit në Teksas) ka aprovuar një limit shpejtësie prej 85 MPH (milje për orë), ose 137 KmH, në njërën nga autostradad që të çon nga Austin, kryeqyteti i Teksasit, në San Antonio.

Untitled-1

4 Shtator – Si Sot Në Tech

Data 4 Shtator. Regjistrohet marka Kodak, kemi disja lidhje televizive, disa makina Ford, disa kompjutera IBM, disa molekula, dhe themelimin e Google.

Su Rui makine kineze me pult

Makina $10.000 Kineze që mund të komandohet me pult

Google mund të ketë në eksperimente makinën pa shofer, por kompania Kineze BYD ka një makinë që mund të blihet sot, dhe që mund të komandohet me një pult real.

autobuzi me i gjate

Autobuzi 30-metërsh, më i gjati në botë

Kur Kina zbuloi autobuzin 25-metërsh, ajo i la të gjithë të mahnitur, sepse ky ishte më i gjati në botë. Deri më sot. Dresden, kryeqyteti i Shtetit të Lirë të Saksonisë në Gjermani, ka njoftuar se do të mposhtë Kinën në këtë fushë.