facebook_addict

‘Sëmundja’ Facebook

Lidhjet me miqtë, lajmet, fotot, videot, thashethemet, lojrat, të gjitha këto i marrim nga Facebook. Mund të thuhet pa frikë se Facebook është bërë tashmë një sëmundje për ne.

techal dhe fundjava

Tech.Al në bashkëpunim me Shqiptarja.Com

Kemi kënaqësinë sot t’u njoftojmë për një bashkëpunim midis Tech.Al dhe gazetës Shqiptarja.Com, bashkë me suplementin javor të saj ‘FUNDJAVA’.

komento dhe fito

Shpallet fituesi: Ersi Ahmetaj

Në konkursin që u mbajt këtu tek Tech.Al, kishim 10 konkurentë që morrën pjesë. Dhe pas ndjekjes të rregullave, fitues u shpall Ersi Ahmetaj, nga Puka!

komento dhe fito

Tech.Al prezanton: Konkursi Komento & Fito

Me rastin e 2-vjetorit të portalit tonë, dhe veçanërisht me rastin e 100 vjetorit të vëndit tonë, Tech.Al do t’i japë një fituesi një bluzë nga firma Dream Design, një kompani nga Kosova.

desktop windows 8

Përshtypjet tona rreth Windows 8 [EDITORIAL]

Windows 8 ka një potencial shumë të madh, çdo gjë është e rifreskuar, e pastër, me rregull, por që ndryshimi rrënjësor nga Windows 7 e bën atë shumë të vështirë për personat mesatarë të mësohen me të.

20-off-left-green

Një domein .AL, 20% ulje

Merr një kupon për zbritje 20 % nga një domein .AL. Kuponi ofrohet nga kompania DOT.AL, ku bashkë me çmimet e ulëta në domeinet .AL, do të gjeni zbritje të marramëndshme edhe në domeine të tjera.

bota kujton sot steve jobs

Apple dhe e gjithë bota përkujtojnë sot Steve Jobs

E gjithë bota përkujton sot Steve Jobs, një nga inovatorët më të famshëm të kohës sonë.

CRRdHQSYOJJvebf-556x313-noPad

Peticion! 100-vjetori i pavarsisë në Google

Ne tek stafi i Tech.Al duam që edhe 100 vjetori i pavarsisë të vëndit tonë të publikohet për të gjithë botën më 28 Nëntor.

apple i ben dem vetes

Ja pse Apple i bëri më shumë dëm vetes sesa Samsung-ut! [EDITORIAL]

Mënyra e vetme e Apple të prodhojë celularë që mbështetin 4G LTE është të marrë lejë nga Samsung, për të përdorur patentat e këtij të fundit. Por për shkak të asaj që ndodhi, Samsung fare thjeshtë mund t’i thotë Apple-s jo, dhe mbaron muhabeti

Pse dështojnë shumica e faqeve Shqiptare

Pse dështojnë shumica e faqeve Shqiptare?

EDITORIAL: Pse dështojnë faqet Shqiptare në Internet?