facebook_addict

‘Sëmundja’ Facebook

Lidhjet me miqtë, lajmet, fotot, videot, thashethemet, lojrat, të gjitha këto i marrim nga Facebook. Mund të thuhet pa frikë se Facebook është bërë tashmë një sëmundje për ne.

truri dhe facebooku

Mbajmë mend më shumë bisedimet në Facebook, sesa fytyrat

Hulumtuesit kanë zbuluar se për trurin e njeriut është më e lehtë të mbajë mend një bisedë në Facebook, sesa fytyrën e një njeriu, apo dhe fragmente librash.

google ne korene e veriut

Google në Korenë e Veriut

Eric Shmidt, kryetari egzekutiv i Google-s, vizitoi të Hënën Korenë e Veriut, ku planifikon të përhapë Internetin edhe më shumë.

techal dhe fundjava

Tech.Al në bashkëpunim me Shqiptarja.Com

Kemi kënaqësinë sot t’u njoftojmë për një bashkëpunim midis Tech.Al dhe gazetës Shqiptarja.Com, bashkë me suplementin javor të saj ‘FUNDJAVA’.

komento dhe fito

Shpallet fituesi: Ersi Ahmetaj

Në konkursin që u mbajt këtu tek Tech.Al, kishim 10 konkurentë që morrën pjesë. Dhe pas ndjekjes të rregullave, fitues u shpall Ersi Ahmetaj, nga Puka!

komento dhe fito

Tech.Al prezanton: Konkursi Komento & Fito

Me rastin e 2-vjetorit të portalit tonë, dhe veçanërisht me rastin e 100 vjetorit të vëndit tonë, Tech.Al do t’i japë një fituesi një bluzë nga firma Dream Design, një kompani nga Kosova.

armiqte e internetit tone

Kush Janë Armiqtë e Internetit? [INFOGRAFIK]

Sot kemi publikuar për ju një infografik ku do të gjeni shtetet që kanë internetin më të kufizuar, dhe shtetet që janë më liberale përsa i përket lirisë së fjalës

desktop windows 8

Përshtypjet tona rreth Windows 8 [EDITORIAL]

Windows 8 ka një potencial shumë të madh, çdo gjë është e rifreskuar, e pastër, me rregull, por që ndryshimi rrënjësor nga Windows 7 e bën atë shumë të vështirë për personat mesatarë të mësohen me të.

20-off-left-green

Një domein .AL, 20% ulje

Merr një kupon për zbritje 20 % nga një domein .AL. Kuponi ofrohet nga kompania DOT.AL, ku bashkë me çmimet e ulëta në domeinet .AL, do të gjeni zbritje të marramëndshme edhe në domeine të tjera.

inxhinjeret e googles me te paguarit

Inxhinjerët e Google, më të paguarit

Glassdoor, një faqe për karrierë, ka grumbulluar të dhëna nga 3 milionë raporte pagesash, si dhe intervista nga punëtorët tek më shumë se 210.000 kompani të ndryshme, dhe ka zbuluar se Google ka pagesat më të majme.