Amazon prezanton valutën e vetë virutale

Ky lajm u publikua më: 05/02/2013 4:50:49 PM

Kompania e madhe online Amazon ka njoftuar sot (të Martën) se do të prezantojë një valutë të re virtuale të quajtur ‘Amazon Coins’. Sipas Amazon, ‘Amazon Coins’ do të shërbejë si një mënyrë më e lehtë për klientët të blerë gjëra në Internet në Amazon.com.

Coins Amazon prezanton valutën e vetë virutale

Valuta e re do të vijë në Maj me “dhjetra miliona dollarë’ në Amazon Coins” për të shpenzuar në aplikacione për zhvilluesit (developers). Amazon do t’a bëjë sa më të lehtë dhe të shpejtë blerjen e ‘monedhave’ në llogarinë e tyre. Zhvilluesit do të përfitojnë 70% të fitimeve, ndërsa Amazon do të marrë të tjerat.

‘Amazon Coins’ do të konkurojë me valuta të tjera virtuale, si ‘Facebook Credits’. /Tech.Al/

Vizitoret kerkuan termat:

  • amazon loc:AL

Asnjë Koment.

Përgjigju

More in Web
antigua
Antigua, parajsa e piratërisë

Antigua, një ishull i vogël prej 90.000 banues në ishujt Karaibe, mund të bëhet parajse legale për përmbajtje të pirateruar...

Close