nokia_105

Nokia prezanton celularin 20 Dollarësh

Lajme nga Barcelona flasin për një prezantim të ri nga kompania Nokia për një celular me çmime shumë të leverdisshme.

playstation4

Sony prezanton PS4

Pritja për fansat e PlayStation-it ka marrë pothuajse fund. Kompania gjigande Sony ka prezantuar të Mërkurën PlayStation 4, platformën e radhës për lojra.

facebook_addict

‘Sëmundja’ Facebook

Lidhjet me miqtë, lajmet, fotot, videot, thashethemet, lojrat, të gjitha këto i marrim nga Facebook. Mund të thuhet pa frikë se Facebook është bërë tashmë një sëmundje për ne.

Coins

Amazon prezanton valutën e vetë virutale

Kompania e madhe online Amazon ka njoftuar sot (të Martën) se do të prezantojë një valutë të re virtuale të quajtur ‘Amazon Coins’.

dell-large-620x333

Dell tashmë kompani private

Gjigandi i kompjuterave Dell ka njoftuar së fundmi se kompania do të kalojë në sektorin privat, pas më shumë se dy dekadave në tregjet Amerikane.

TE FUNDIT
Mobile nokia_105

Nokia prezanton celularin 20 Dollarësh

Lajme nga Barcelona flasin për një prezantim të ri nga kompania Nokia për një celular me çmime shumë të leverdisshme.

Lojra playstation4

Sony prezanton PS4

Pritja për fansat e PlayStation-it ka marrë pothuajse fund. Kompania gjigande Sony ka prezantuar të Mërkurën PlayStation 4, platformën e radhës për lojra.

Editorial facebook_addict

‘Sëmundja’ Facebook

Lidhjet me miqtë, lajmet, fotot, videot, thashethemet, lojrat, të gjitha këto i marrim nga Facebook. Mund të thuhet pa frikë se Facebook është bërë tashmë një sëmundje për ne.

Web Coins

Amazon prezanton valutën e vetë virutale

Kompania e madhe online Amazon ka njoftuar sot (të Martën) se do të prezantojë një valutë të re virtuale të quajtur ‘Amazon Coins’.

Biznes dell-large-620x333

Dell tashmë kompani private

Gjigandi i kompjuterave Dell ka njoftuar së fundmi se kompania do të kalojë në sektorin privat, pas më shumë se dy dekadave në tregjet Amerikane.

Web antigua

Antigua, parajsa e piratërisë

Antigua, një ishull i vogël prej 90.000 banues në ishujt Karaibe, mund të bëhet parajse legale për përmbajtje të pirateruar në Internet.

Lojra mzl.xjyjatbi.175x175-75

Icon Pop Quiz, loja me “fiksuese” per smartphone

Nje nga tregjet me aktiv per momentin jane dhe lojrat falas apo me pagese ne Appstore per produktet Apple si dhe Google Play… more »

Biznes nokia

Nokia shkurton mbi 1 mijë vënde pune

Kompania Finlandeze Nokia ka njoftuar për shkurtime në vëndet e punës.

Analiza truri dhe facebooku

Mbajmë mend më shumë bisedimet në Facebook, sesa fytyrat

Hulumtuesit kanë zbuluar se për trurin e njeriut është më e lehtë të mbajë mend një bisedë në Facebook, sesa fytyrën e një njeriu, apo dhe fragmente librash.

Biznes att ne evrope

AT&T kërkon përhapjen në Evropë

The Wall Street Journal ka raportuar sot se kompania më e madhe e celularëve në SHBA, AT&T, po planifikon për përhapjen e saj në tregun Evropian.